Quality Meetup #19 – podsumowanie

17 marca 2019 | Konferencje i meetupy

Już ponad miesiąc minął, odkąd wystąpiłam na Quality Meetup ze swoją prezentacją poświęconą błędom poznawczym. A jeszcze więcej od ostatniego wpisu na blogu. Czas najwyższy więc na dobre wyjść ze snu zimowego i zacząć nadrabiać. Dlatego dzisiaj małe podsumowanie QM.

Choć debiut już mam za sobą (pierwszy raz prezentowałam w Krakowie), to wystąpienie na Quality Meetup było dla mnie o tyle ważne, że wydarzenie ma miejsce na “moim podwórku” – pracuję w Katowicach, więc siłą rzeczy przynależę do Śląskiej społeczności testerów. Wiecie, jeśli się zbłaźnię, to będę potem musiała częściej patrzeć w oczy tym, przed którymi to zrobiłam – to podnosi poziom adrenaliny 😀 Dodatkowych emocji dostarczyłam sobie z resztą sama, postanawiając trzy dni przed wystąpieniem całkowicie zmienić szatę graficzną prezentacji i w nieznacznym stopniu również jej zakres. Ale wystąpienie w Katowicach miało też swoje niezaprzeczalne plusy – znałam miejsce, warunki, wiedziałam ilu przyjdzie słuchaczy. Odpadły też “zagrożenia logistyczne” – gdyby w drodze z biura do Strefy Centralnej był korek, mogłabym po prostu przejść się pieszo, a i tak byłabym przed czasem. Poza tym czułam się po prostu jak u siebie, więc swobodniej. Koniec końców 12. lutego stresik odczuwałam znacznie mniejszy niż w Krakowie.

Na Quality Meetup #19 występował również Adrian Gonciarz, który opowiadał jak czerpać wiedzę z teorii gier i jak wykorzystać ją w testowaniu oprogramowania. Temat bardzo ciekawy, a w dodatku razem z moim stanowił stworzył blok, który ukazywał trochę inne spojrzenie na testowanie – od strony matematycznej, ekonomicznej i psychologicznej. Jeśli Adrian pojawi się z tym tematem w Waszej okolicy – polecam gorąco się wybrać. Prezentacja była świetnie przygotowana, a prezentujący opowiada ciekawie i widocznie dobrze czuje się na scenie.

Swoje wystąpienie oceniam no… nie najgorzej 😀 Cały czas czuję, że czeka mnie jeszcze sporo pracy nad swoimi umiejętnościami oratorskimi. Mam problem z panowaniem nad oddechem, mówię trochę za szybko i wydaje mi się, że czasami niezrozumiale. Po wystąpieniu byłam baaardzo zmęczona (choć nie aż tak, jak w Krakowie) – a to znaczy, że nadal kosztuje mnie to sporo energii.  Ale postęp też widzę – jak już wspominałam stres mniejszy, lepiej zaplanowana prezentacja. Feedback od widowni ogólnie pozytywny, temat się podoba. A to mnie cieszy – bo choć ekonomia behawioralna nie jest w moim odczuciu trudna, to trudne jest opowiadanie o niej w przystępny sposób. Zresztą gdybyście chcieli sami ocenić choć procent mojej pracy, to prezentacją została udostępniona o tu lub na końcu tego wpisu.

Po prezentacji czekała mnie miła niespodzianka – upominek od organizatorów. Zwłaszcza skarpetki w kuple (górniocze godło – skrzyżowany młotek/żelazko i pyrlik) skradły moje serduszko.

Quality Meetup to świetnie zorganizowana inicjatywa. Kontakt z organizatorem, który ma już spore doświadczenie w organizacji takich wydarzeń, atmosfera – wszystko to sprawia, że po prostu warto zgłaszać się ze swoją prezentacją.

Swoją prezentację warto też zgłosić na nierozerwalnie związaną z Quality Meetup konferencję Quality Excites – dziś jest na to ostatnia szansa, do dziś bowie trwa Call for proposals. Gorąco Was do tego zachęcam!

 

Najnowsze wpisy

#7 Antywzorce w testowaniu oprogramowania: Niestabilne lub powolne testy

Nie powiem, bolesny to dla mnie temat. Z niestabilnymi testami w tej chwili walczę już trzeci miesiąc – bezskutecznie i nie bez ofiar. A do tego ta powolność…

CzytanQA: Czarny Łabędź

Jak już pewnie wiecie, a jak nie wiecie, to właśnie się dowiecie, interesuję się już od dłuższego czasu błędami poznawczymi.

Biały pasek na pączkach, czyli o TQM słów kilka

Total Quality Management jako zagadnienie od dawna chciałam opisać, ponieważ właśnie ono w czasie moich studiów zapadło mi w pamięć.

Pin It on Pinterest

Podoba Ci się wpis?

Podziel się ze znajomymi!