Quality Meetup #19 – podsumowanie

17 marca 2019 | Konferencje i meetupy

Już ponad miesiąc minął, odkąd wystąpiłam na Quality Meetup ze swoją prezentacją poświęconą błędom poznawczym. A jeszcze więcej od ostatniego wpisu na blogu. Czas najwyższy więc na dobre wyjść ze snu zimowego i zacząć nadrabiać. Dlatego dzisiaj małe podsumowanie QM.

Choć debiut już mam za sobą (pierwszy raz prezentowałam w Krakowie), to wystąpienie na Quality Meetup było dla mnie o tyle ważne, że wydarzenie ma miejsce na “moim podwórku” – pracuję w Katowicach, więc siłą rzeczy przynależę do Śląskiej społeczności testerów. Wiecie, jeśli się zbłaźnię, to będę potem musiała częściej patrzeć w oczy tym, przed którymi to zrobiłam – to podnosi poziom adrenaliny 😀 Dodatkowych emocji dostarczyłam sobie z resztą sama, postanawiając trzy dni przed wystąpieniem całkowicie zmienić szatę graficzną prezentacji i w nieznacznym stopniu również jej zakres. Ale wystąpienie w Katowicach miało też swoje niezaprzeczalne plusy – znałam miejsce, warunki, wiedziałam ilu przyjdzie słuchaczy. Odpadły też “zagrożenia logistyczne” – gdyby w drodze z biura do Strefy Centralnej był korek, mogłabym po prostu przejść się pieszo, a i tak byłabym przed czasem. Poza tym czułam się po prostu jak u siebie, więc swobodniej. Koniec końców 12. lutego stresik odczuwałam znacznie mniejszy niż w Krakowie.

Na Quality Meetup #19 występował również Adrian Gonciarz, który opowiadał jak czerpać wiedzę z teorii gier i jak wykorzystać ją w testowaniu oprogramowania. Temat bardzo ciekawy, a w dodatku razem z moim stanowił stworzył blok, który ukazywał trochę inne spojrzenie na testowanie – od strony matematycznej, ekonomicznej i psychologicznej. Jeśli Adrian pojawi się z tym tematem w Waszej okolicy – polecam gorąco się wybrać. Prezentacja była świetnie przygotowana, a prezentujący opowiada ciekawie i widocznie dobrze czuje się na scenie.

Swoje wystąpienie oceniam no… nie najgorzej 😀 Cały czas czuję, że czeka mnie jeszcze sporo pracy nad swoimi umiejętnościami oratorskimi. Mam problem z panowaniem nad oddechem, mówię trochę za szybko i wydaje mi się, że czasami niezrozumiale. Po wystąpieniu byłam baaardzo zmęczona (choć nie aż tak, jak w Krakowie) – a to znaczy, że nadal kosztuje mnie to sporo energii.  Ale postęp też widzę – jak już wspominałam stres mniejszy, lepiej zaplanowana prezentacja. Feedback od widowni ogólnie pozytywny, temat się podoba. A to mnie cieszy – bo choć ekonomia behawioralna nie jest w moim odczuciu trudna, to trudne jest opowiadanie o niej w przystępny sposób. Zresztą gdybyście chcieli sami ocenić choć procent mojej pracy, to prezentacją została udostępniona o tu lub na końcu tego wpisu.

Po prezentacji czekała mnie miła niespodzianka – upominek od organizatorów. Zwłaszcza skarpetki w kuple (górniocze godło – skrzyżowany młotek/żelazko i pyrlik) skradły moje serduszko.

Quality Meetup to świetnie zorganizowana inicjatywa. Kontakt z organizatorem, który ma już spore doświadczenie w organizacji takich wydarzeń, atmosfera – wszystko to sprawia, że po prostu warto zgłaszać się ze swoją prezentacją.

Swoją prezentację warto też zgłosić na nierozerwalnie związaną z Quality Meetup konferencję Quality Excites – dziś jest na to ostatnia szansa, do dziś bowie trwa Call for proposals. Gorąco Was do tego zachęcam!

 

Najnowsze wpisy

Quality Excites 2019

Wczoraj zakończyła się 8. edycja konferencji Quality Excites, w ramach której miałam okazję prowadzić panel dyskusyjny. Wnioski z dyskusji umieszczę tutaj wkrótce, a dziś zachęcam Was do przeczytania podsumowania moich wrażeń z tego wydarzenia.

test:fest 2019 – podsumowanie

Czas na recenzję Test:fest – bez wątpienia jednego z bardziej rozpoznawalnych testerskich wydarzeń w Polsce.

Quality Meetup #19 – podsumowanie

Już ponad miesiąc minął, odkąd wystąpiłam na Quality Meetup ze swoją prezentacją poświęconą błędom poznawczym. A jeszcze więcej od ostatniego wpisu na blogu. Czas najwyższy więc na dobre wyjść ze snu zimowego i zacząć nadrabiać.

Pin It on Pinterest

Podoba Ci się wpis?

Podziel się ze znajomymi!