Pierwsze urodziny

9 września 2018 | Słowotok, czyli felietony

Dzisiejszy wpis jest szczególny z dwóch powodów. Pierwszego pewnie domyślacie się po samym tytule, ale o tym nieco niżej. Drugim jest to, że w końcu zbliża się długo wyczekiwany urlop, więc poszukiwanie błędów na prawie trzy tygodnie zamienię na poszukiwanie przygód na dalekim Kaukazie 🙂

Wracając do meritum. Dokładnie rok temu mój blog ujrzał światło dzienne wpisem o początkach mojej kariery testerskiej. Od tego czasu wpisów przybyło, blog zmienił nazwę (ktoś jeszcze pamięta kotqa.pl? 🙂 ), a moja ścieżka kariery skręciła w kierunku bardziej zaawansowanych rozwiązań. To był rok intensywnego rozwoju, a dzięki możliwości pisania dla Was miałam więcej frajdy z tego, że tworzę treści, z których inni mogą czerpać wiedzę i inspiracje do własnego rozwoju. Bardzo Wam dziękuję za ten ostatni rok i mam nadzieję, że kolejny będzie równie owocny.

Jak rocznica, to i garść statystyk by się przydała. Na szczęście z pomocą przychodzi wujaszek Google ze swoim niezawodnym Google Analytics. Poniżej powinny w magiczny sposób wjechać duże liczby, które w skrócie pokazują jak wyglądał ostatni rok. Jestem bardzo zadowolona w wyników i mniej zadowolona z tego, że trzeba ten wynik poprawić w kolejnym roku 🙂

Użytkownicy

Sesje

Odsłony

Nie będzie niespodzianką jeżeli Wam powiem, że najczęściej bloga czytacie korzystając z urządzeń mobilnych 🙂 Cenna wskazówka na przyszłość, żeby popracować nad czytelnością serwisu na urządzenia mobilne.

  • Mobile 53,8% 53,8%
  • Desktop 44,78% 44,78%
  • Tablet 1,42% 1,42%

W ostatnim roku przygotowałam dla Was 41 wpisów, wśród których znajdziecie m.in recenzje książek, garść teorii, opisy narzędzi czy serię o Continuous Delivery. Pojawiły się również wpisy gościnne i to one zdominowały TOP 5 najczęściej czytanych wpisów oraz wywołały niemałe zamieszanie w grupie Testowanie Oprogramowania na Facebooku.

Najpopularniejsze wpisy:

  1. W oparach absurdu czyli przestańmy wmawiać testerom, że programowanie jest proste! – 4 501 odsłon
  2. Testerze, nie wkurzaj developera! – 2 444 odsłony
  3. Cztery typy testerów oprogramowania – 2 124 odsłony
  4. O tym, jak zostałam testerką, czyli każdy może – 2 054 odsłony
  5. KISS, czyli nie komplikuj, głuptasku – 1 621 odsłon

Blog to także strona na Facebooku, którą w ciągu ostatniego roku 861 osób postanowiło docenić klikając guzik „Lubię to”. Dziękuję za Wasze polubienia i aktywność pod postami. Dodaje mi to energii do dalszego poszukiwania materiałów, które mogą Was zainteresować. Jeżeli jeszcze nie jesteś z nami na Facebooku, zapraszam!

Co dalej? Jak już wspominałam na samym początku przygotowuję się do długiego urlopu. Kolejnego wpisu spodziewajcie się na początku października. Mam dla Was ciąg dalszy serii o Antywzorcach w testowaniu oprogramowania oraz kilka recenzji naprawdę dobrych książek 🙂

Dziękuję za ostatni rok!
Magdalena Drechsler-Nowak

PS. Pamiętajcie! Jakość to będzie!

Najnowsze wpisy

#7 Antywzorce w testowaniu oprogramowania: Niestabilne lub powolne testy

Nie powiem, bolesny to dla mnie temat. Z niestabilnymi testami w tej chwili walczę już trzeci miesiąc – bezskutecznie i nie bez ofiar. A do tego ta powolność…

CzytanQA: Czarny Łabędź

Jak już pewnie wiecie, a jak nie wiecie, to właśnie się dowiecie, interesuję się już od dłuższego czasu błędami poznawczymi.

Biały pasek na pączkach, czyli o TQM słów kilka

Total Quality Management jako zagadnienie od dawna chciałam opisać, ponieważ właśnie ono w czasie moich studiów zapadło mi w pamięć.

Pin It on Pinterest

Podoba Ci się wpis?

Podziel się ze znajomymi!